
Je domovom najdrahšieho auta na svete, najdrahšej kabelky a samozrejme najdrahšej ťavy sveta.Ale ani v Dubaji nie je všetko vznešené.
Niektoré z najzaujímavejších zážitkov sú prakticky zadarmo.
Na ukážku Vám ponúkame zoznam vecí, ktoré v Spojených arabských emirátoch stoja menej ako päť emirátnych dirhamov.
Dubajské múzeum - vstupné 3 dirhamy



Ak sa chcete dozvedieť, ako sa stal Dubaj kľúčovým vývozcom šperkov z perál v roku 1930 a regionálnym námorným centrom v roku 1960, zamierte do Dubajského múzea.
Nachádza sa v pevnosti Al Fahidi, ktorá bola postavená v roku 1787 a je najstaršou existujúcou stavebnou štruktúrou v meste večného rozvoja.

Z hlavného nádvoria sa môžete presunúť do rôznych miestností, ktoré sú plné výstavných exponátov a vypovedajú o živote obyvateľov pred tým ako sa v Emirátoch objavilo ropné bohatstvo.
Dubajské múzeum kedysi tiež slúžilo ako väzenie. Žalár je sprístupnený v podobe výstavy vypovedajúcej o arabskom živote a kultúre. Schádzate dolu po točitom schodisku a môžete obdivovať expozície hutníckej výroby, beduínskeho života, rybárčenia, výrobňu šperkov z perál.
Plavba v otvorenom člne Abra – vstupné 1 dirham

Abra je malá otvorená, drevená loď s krytou strechou v tvare písmena V. Má kapacitu asi 20 osôb. Cestujúci sa navzájom predbiehajú a zápasia o najlepšie miesta. Malý motor pri tom znie ako kosačka na trávu. Plavba loďkami bola po celé desaťročia tradičným spôsobom prepravy z jedného brehu mesta na druhý. Ponúka zároveň jedinečnú perspektívu na panorámu mesta.
Sheikh Saeed, sídlo rodiny Al Maktoum - Vstupné: 2 dirhamy

Je tu expozícia predstavujúca beduínsky život v minulosti a následnú transformáciu krajiny a života obyvateľov až po súčasný stav bohatého a moderného Dubaja. Klimatizácia budovy bola dômyselne vyriešená sústavou otvorených veží, cez ktoré prúdil do budovy chladnejší vzduch. Svedčí to o vynaliezavosti arabskej architektúry. V súčasnosti je v budove nainštalovaný moderný klimatizačný systém. Vystavená je tiež vzácna zbierka známok a písomné záznamy s miestnou evidenciou. Akokoľvek však najväčším lákadlom je rozsiahly, komplexný fotoarchív dubajského života. Fotografie pochádzajú zo začiatku 20. storočia a ponúkajú fascinujúci pohľad do súkromného života vládnucej rodiny
Dubajské múzeum tiav – Vstup je bezplatný

A potom je tu výstižne pomenovaná sekcia ťavie telo, kde sa až polovica výstavy zameriava na vnútorné fungovanie ťavieho zažívacieho traktu. Necháme už len na vás rozhodnutie, kedy múzeum opustíte.
Wrestlingový zápas – Vstup je bezplatný

0 komentářů:
Okomentovat